Isı Yalıtım Projeleri

Dünyada son yıllarda enerji kaynaklarının tükenmeye başlaması bizleri elimizdeki mevcut enerjiyi daha sağlıklı kullanmaya itmektedir. Ülkemizde sanayi ve inşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörde enerji kullanımı hızla artmaktadır. Enerjimizi kontrol altına almak ve daha verimli kullanmak için en büyük modellerden bir tanesi ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı ile mevcut ısımızı koruyarak daha az enerji harcayarak bulunduğumuz ortamı daha sıcak yada daha soğuk tutmamız mümkün.

 

Öncelikle ısı yalıtımının ne olduğunu anlatarak başlayalım. Hava koşulları ile birlikte yaşam alanlarımız yasın ısınırken kışın soğur. Bu hava değişimlerinden olumsuz etkilenmemek için kışın doğalgaz gibi yakıtlarla yaşam alanlarımızı ısıtır, yazın ise klima ve benzeri sistemlerle soğutmaya çalışırız. İşte yaz ve kış aylarında yaşam alanlarımızın ısısını düzenlemek için kullandığımız düzenekler enerji harcar ve ısı yalıtımı ile harcanan bu enerjinin azaltılması mümkün. İşte ısı yalıtım yaşam alanlarımızın duvar, çatı, cam, tesisat alanlarını ısı kaybını önleyici maddeler ile kaplanmasıdır.

 

Isı yalıtımı ile yazın ve kışın iklimlendirme ekipmanlarının harcadığı enerji %50 oranında azalmaktadır. Isı yalıtımı ile yaşam alanınızın her yerini aynı ısıda tutabilirisiniz. Ayrıda küf ve mantar oluşumuna neden veren yoğunlaşmadan da kurtulmuş olursunuz. Daha az enerji yakarak doğaya verilen zararlı gazların azalması ile çevreye de daha az zarar verilmesi sağlanmış olur.

 

Isı yalıtımı yaşam alanlarımızın çatı bölgelerine, duvarlarına, toprakla temas eden alanlarına,  depo gibi ısı almayan bölgelerine uygulanabilir.

 

Isı yalıtımı yukarıda saymış olduğumuz bölümlere ısı kaybını minimuma indiren malzemelerin uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Camlar içinse yalıtımlı pencereler yada camlar işin özel üretilen saydam yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

 

Isı yalıtımı hassasiyet gereken ve titizlikle çalışılması gereken bir uygulamadır. Seneler boyunca sağlayacağı enerji tasarrufu ile uygulama maliyetini kat kat çıkaracaktır. Özgür doğalgaz olarak projelendirme, uygulama ve kontrol aşamalarında en iyi hizmeti almanızı sağlıyoruz.

 

Ücretsiz keşif uygulaması için sitemiz üzerinden form doldurmanız yeterlidir. Firmamızı arayarak da ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Özgür Doğalgaz ve Mühendislik Telefon Numarası : 0222 323 29 97 

Görseller